Türkiye'nin İlk ve En Samimi Evcil Hayvan Bakıcı Platformu İle Evcil Dostuna Bakıcı Bul


4 YILDIR GÜVENLE HIZMET SUNUYORUZ ...


Sözleşmeler

 

Yayın Tarihi 01.01.2019

 

 

 

Gizlilik Sözleşmesi

 

Bendekalsin.com internet sitesine erişmiş durumda olan tarafınız arasında her üyenin kabul ettiği kuralları içeren bir sözleşme olarak www.bendekalsin.com' un herhangi bir yolla kullanılmaya başlanması halinde www.bendekalsin.com ile ziyaretçiler ve kullanıcılar arasında ek protokole gerek kalmadan akdedilmiş sayılır. 

www.bendekalsin.com üyelik aşamasında ve daha sonrasında sizden bazı kişisel bilgilerinizi talep eder. Kişisel bilgilerinizin korunması ve gizliliğinizin sürdürülebilmesi www.bendekalsin.com ekibi olarak birinci önceliğimizdir. Bu nedenle vermiş olduğunuz bilgiler Kullanım Koşullarında belirtilen kurallar ve amaçlar dışında herhangi bir kapsamda kullanılmayacak. Bendekalsin.com üyelerine daha iyi ve güvenli hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel bilgilerinizi (isim, yaş, adres, telefon, e-posta vb...) sizlerden talep etmektedir. Bendekalsin.com veritabanında toplanan bu bilgiler, güvenlik, kampanya çalışmaları, üye profilleri/Müşteri Talepleri ve sunulan hizmete yönelik özel promosyon faaliyetlerinin çalışmalarında kullanılmaktadır.

 

Aşağıda belirtilen sınırlı durumlarda www. bendekalsin.com "Gizlilik Politikası" hükümleri dışında kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere;

·        Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlülükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak.

·        Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi.

·        Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerdir.

·        Bendekalsin.com kuruluş amaçı evcil hayvan sahiplerinin bakıcı bulma isteği doğrultusunda gelen talepler.

·        Sizlere daha iyi bir hizmet verebilmek adına Bendekalsin.com iş ortaklarına bilgiler paylaşılabilir.

·        Bakım seçeneklerinde “Evimde Bakılsın” seçeneğini seçmeniz halinde, bilgi güvenliğiniz/eşya/mal vb sizlere ait olacaktır.

Sistemle ilgili sorunların tespiti ve söz konusu sorunların en hızlı şekilde giderilebilmesi için, www.bendekalsin.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri ve kayıtlı verilerin istatistik ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.


Tüm kredi kartı ve kişisel bilgileriniz internet güvenlik standardı olan SSL Secure sistemi ile 128 mbit şifrelenmiştir. Ödeme yöntemlerinde ise güvenilir PAYTR ödeme altyapısı kullanılmaktadır. Bu şekilde internet üzerindeki dolaşımları sırasında herhangi bir şekilde bu bilgilerinizin istenilmeyen kişi veya kurumlarda ele geçirilmesi önlenmiştir. Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve öneriniz için sitemizdeki iletişim bölümünden bize e-mail gönderebilirsiniz.

www.bendekalsin.com üyelik iptal işleminizi info@bendekalsin.com adresine e-mail göndererek gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bu anlaşmayı sayfayı ziyaret ettiğiniz an itibariyle başladığını kabul etmiş sayılırsınız.

 

 

 

Kullanım Koşulları Sözleşmesi

 

 1. Bendekalsin.com internet sitesine erişmiş durumda olan tarafınız arasında her üyenin/katılımcı/hizmet alan/bakıcı/Evcil hayvan sahibi kabul ettiği kuralları içeren bir sözleşme olarak www.bendekalsin.com'un herhangi bir yolla kullanılmaya başlanması halinde www.bendekalsin.com ile ziyaretçiler ve kullanıcılar arasında ek protokole gerek kalmadan akdedilmiş sayılır. 

 

 1. Üyeliğinizin/Kaydınız/Ziyaretiniz başlangıcıyla birlikte siteden eposta almayı kabul etmiş sayılırsınız. Eğer bu sayfada belirtilen şartların herhangi biri sizin için uygun değilse lütfen Bendekalsin.com sitesini kullanmayınız.

 

 1. Size ulaştırılan epostalarda ve internet sayfasında reklam yayınlanabilir. Üye bilgileriniz sizin zevklerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun içerik, hizmet ve reklamları size ulaştırabilmemiz ve istatistiki raporla oluşturabilmek amacıyla kullanılabilir. Sayfada yayınlanan genel istatistik sonuçları reklam verenlere/paydaşlarımızla paylaşılabilir.

 

 1. www.bendekalsin.com, uygun olmadığına karar verdiği her tür bilgiyi/üyeliği/bakıcıyı/ilanı/talebi ve malzemeyi, değiştirme, yayınlamayı reddetme, yayından kaldırma, üyeliğini silme, giriş yasaklama veya sitenin gelirlerine zarara uğratması sonucu zararı tahsil etme hakkını elinde tutar. Gerekli durumlarda yanıt vermek için her türlü bilgiyi açıklama hakkı her zaman www.bendekalsin.com da saklıdır.

 

 1. Bakıcı üyesi olduğunuzda eposta adresiniz ve kişisel bilgileriniz Bendekalsin.com hizmetleri doğrultusunda evcil hayvan sahiplerine ve bakıcılık talebi bulunan kişilerle, bakıcı üyeleri ve evcil hayvan sahiplerinin bilgileri ise paydaşlarla paylaşılır.

 

 1. Üyelikten çıktığınız an sistemdeki kayıtlı bilgileriniz bendekalsin.com tarafından saklı kalacaktır, üyelik iptalleriniz için info@bendekalsin.com mail atmanız gerekmekte.

 

 1. Bakım Yapan Bireysel Üyeler için üyelik ücretsizdir. Yalnızca aşağıdaki durumlarda, www.bendekalsin.com Üye'nin Siteyi kullanımını engelleyebilir, bu sebeplerle doğabilecek tüm sorumluluk ile 3. kişiler veya yetkili merciler tarafından www.bendekalsin.com'a karşı ileri sürülebilecek tüm iddia ve talepler için www.bendekalsin.com'un Üye'ye rücu hakkı saklıdır. 

 • Yanlış, eksik, yanıltıcı, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeleri ve uygun olmayan fotoğrafları içeren bilgilerin siteye kaydedilmesi.
 • Başka üyelerin bilgilerine ulaşma ve kullanma çabaları ile sitenin genel güvenliğini tehdit edici, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek girişimlerde bulunulması.
 • Üyelik dışı bilgilerin; özel veya genel duyuruların, reklam ve pazarlama amaçlı bilgilerin kaydedilmesi.
 • Üçüncü kişiler tarafından ilan edilen bilgilerin silinmesi veya değiştirilmesi.
 • Kurumlar tarafından ilan yayınlama ve arama fonksiyonlarının sitenin amacı dışında kullanılması.
 • Sitede yer alan bilgilerin kısmen veya tümüyle kopyalanarak farklı amaçlarla kullanılması.
 • Kullanıcı adı ve şifre gibi bilgilerin sitenin amacı dışında kullanımı veya üçüncü kişi / ve kuruluşlarla izinsiz paylaşılması.

 

 • Bendekalsin.com aracılıyla yönlendirilmiş bakıcıların yönlendirmeden sonra kendi çabalarıyla bakım işlerini alıp sistemi devre dışı etmeleri halinde, kayıtlı bakıcının üye kaydının silinmesi ve bin tl’lik para cezasını ödemesine.

 

 • Bendekalsin.com kuruluş amacına ters düşen ve sistemi devre dışı etmeye çalışan bakıcı ve evcil hayvan sahiplerinin de bin tl’lik para cezasının ve üyelik kayıtlarının silinmesi.
 • Üye hesaplarının yetkisi olmayanlar tarafından kullanıldığını veya şifrelerinin başkalarının eline geçtiğini öğrendiklerinde bu durumu derhal hemen www.bakiciburada.com'a bildirmeyi.

 

 www.bendekalsin.com'un Üyelerin şifrelerinin, Üyelik hesaplarının, kullanıcı adlarının üçüncü şahıslar tarafından ele geçirilmesinden sorumlu tutulamayacağını kabul ve taahhüt eder.

  

      I.          İçerik Kullanımı 


www.bendekalsin.com' un içeriğinde yer alan bütün yazıların, grafiklerin, resimlerin ve bilgilerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. Bu sitede yer alan herhangi bir unsuru diğer bir internet sitesinde yayınlamak veya www.bendekalsin.com' un haberi olmadan link vermek kesinlikle yasaktır.

Üye, Siteyi kullanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Borçlar Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, hali hazırda yürürlükte olan ilgili her türlü mevzuat hükümleri ile ileride yürürlüğe girecek olan mevzuata ve www.bendekalsin.com'un Siteye ilişkin olarak yayımlayacağı bildirimlere uymayı kabul eder. Bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk Üye'ye aittir.

www.bendekalsin.com'un Sorumlulukları

·        www.bendekalsin.com, site üzerinde yer alan firma ve aday bilgilerinin içeriğinden sorumlu tutulamaz.

·        Bu sitede yer alan bilgilerle ilgili her türlü risk kullanıcılara aittir. Site üzerinde önceden herhangi bir haber vermeye gerek duyulmadan, istediği değişiklikleri yapma hakkı bizzat www.bendekalsin.com'a aittir.

·        www.bendekalsin.com bir işveren değildir; sitede yer alan bakıcılar www.bendekalsin.com'un sorumluluğu altında yer almamaktadır. Bendekalsin.com aracılıyla evcil hayvan sahibi ve bakıcıyı bir araya buluşturur, bütün sorumluluk evcil hayvan sahibi ve bakıcıya aittir.

·        www.bendekalsin.com, sitenin yazılımının her türlü hatadan arınmış olduğunu ve sitede herhangi bir virüs yer alıp almadığı konusunda herhangi bir sorumluluk yüklenmemektedir. Eğer bu sitede yer alan herhangi bir yazılım sebebi ile kullandığınız yazılım ve/veya donanım unsurlarına herhangi bir zarar gelirse firmamız bu konuda hiçbir sorumluluk yüklenmez.

Bu anlaşma, www.bendekalsin.com tarafından, herhangi bir anda, önceden uyarı yapılmaksızın bitirilinceye kadar geçerlidir. Anlaşmanın son bulması halinde, www.bendekalsin.com ’ a erişme yetkiniz kalkacaktır. www.bakiciburada.com den bilgisayarınıza indirdiğiniz malzemelerle ilgili size getirilen kısıtlamalar ve bu anlaşmada sayılan sorumluluklarınız devam edecektir.

Bu anlaşmayı sayfayı ziyaret ettiğiniz an itibariyle başladığını kabul etmiş sayılırsınız.

 

 

 

 

 

 

 

Üyelik/Bakım Sözleşmesi

 

Üyelik sözleşmesi Bendekalsin.com sitene bakıcı olarak üye olduğunuzda ve bakım talebi bulunduğunuz halde geçerlidir. Bu sözleşmenin maddeleri karşılıklı olarak elektronik onay ile kabul edilerek yürürlüğe girmiştir.

Bakıcı : Evcil hayvanların/Bitkilerin bakım/beslenme ve yaşamlarını devam ettirmeleri için taahhüt eden , bu sorumlulukları yerine getirmesi için de Bendekalsin.com’a başvuru yapan kişidir. Bakıcılarımız : deneyimli , deneyimsiz , bireysel veya kurumsal olabilir .

Web Sitemiz : Bakım hizmetini sağalan Bendekalsin.com.

Evcil Hayvan/Bitki sahibi : Bakım talebinde bulunan ve bakıcıyı özgür iradesi ile seçen kişidir.

Bakım Hizmeti : Evcil hayvan/bitki sahibinin Bendekalsin.com’a başvurmasıyla bakım talebinden , bakımın sonlandırmasına kadar olan süreçtir. Evcil hayvanın besin, tuvalet ve oyun ihtiyaçlarını yerine getirmekle yükümlülük getirir. Hayvanın iyi olma halinden ( bedeni ve ruhi ) sorumludur.

 

1.  Bakıcı üyeliği ve Yükümlülükleri

1.1       Bakıcı olmak isteyen şahıs/kurum tarafından üye olmak için gerekli olan üyelik formunun doldurulması, kimlik bilgilerinin verilmesi, kimlik bilgilerinin doğruluğunun onaylanması suretiyle kayıt işleminin yaptırılması ve Bendekalsin.com tarafından kayıt işleminin onaylanması ile tamamlanır. Üyelik bilgilerinizin hatalı veya yanlış olması halinde üyeliğiniz iptal olacaktır . Bendekalsin.com üyelik onay aşamasında sabıka kaydı, ikametgah kaydı vs. gibi ek evrakları talep etme hakkı saklıdır.

 

1.2       Bendekalsin.com’a üye olabilmek için reşit olmak, insan ve hayvan canına kasten zarar veren suçlardan sabıkalı olmamak ve bilgilerini doğru girmek zorundadır. Yasaklı veya uzaklaştırılmış üyelerin tekrar kayıt olma çabalarının tesbiti halinde yasal işlemleri uygulanır .

 

1.3       Bakıcı üyesi aykırı davranışları , Bendekalsin.com prestij/imaj ve/veya zarar verici hareketleri tesbit edildiği takdirde üyeliği iptal edilir ve sitedeki bütün haklarına el konulur , prestij/imaj ve/veya zarar verici hareketlerinden doğal maddi gider olması halinde hakkında yasal işlemler uygulanır ve doğan maddi zararı karşılamakla mükelleftir .

 

1.3       Üye, site hizmetlerinden faydalanırken ve sitedeki hizmetlerle ilgili herhangi bir işlemi yerine getirirken sözleşme tüm şartlara, sitenin ilgili yerlerinde yararlandığı hizmete ilişkin belirtilen kurallara/beyanlara ve yürürlükteki tüm mevzuata uygun hareket edeceğini, sözleşmelerde belirtilen tüm şart ve kuralları anladığını ve onayladığını kabul eder.

 

1.4       Üye, bakım hizmetinin evcil hayvanın sağlık (bedeni ve ruhi) durumundan sorumludur, bu durumdan meydana gelebilecek maddi yükümlülükleri karşılamak zorundadır,  talep edilmesi halinde bilgi vermek zorundadır. Üyelik sözleşmesini onaylarken, tüm üyelik ve iletişim bilgilerinin, reklam ve ticari amaçlarla 3. Kişilerle paylaşılabileceğini kabul eder.

 

1.5       Üyeler site dahilinde kendileri tarafından sağlanan bilgilerin ve içeriklerin doğru ve hukuka uygun olduğunu, söz konusu bilgi ve içeriklerin site üzerinde yayınlanmasının veya bu içeriklerle bağlantılı hizmetlerin yürürlükteki mevzuat doğrultusunda herhangi bir hukuka aykırılık yaratmadığını kabul ve taahhüt etmektedirler.

 

 

 

1.6       Üyeler, hesaplarını kısmen veya tamamen herhangi bir üçüncü kişiye devredemez. Kendi adlarına oluşturdukları üye hesaplarını kesinlikle 3. Kişilere kullandıramaz, kendi ikametlerinde kendileri sunmayı taahhüt ettikleri hizmetleri 3. Kişilere sunduramazlar. Aksi bir durumun tespiti halinde Bendekalsin.com üyeliği iptal ederek, ilgili ÜYE hakkında hukuki yollara başvurmakta hak sahibidir.

 

1.7       Evcil hayvan sahibinin evinde talep ettiği hizmetlerde sorumluluk tamamen bakıcıya “üye” aittir, bu bakım talebi türünden doğacak herhangi bir maddi veya manevi zararı Bendekalsin.com karşılamaz ve sorumluluk almaz .

 

1.8       Bendekalsin.com site kuralları ve kuruluş amacı gereği Evcil hayvan sahibine bakıcı yönlendirmektedir. Bakıcıların ferdi/kurumsal olarak Bendekalsin.com sağladı iş olanlarını bildirim yapmadan kullanarak işe devam etmeleri tespit edildiği takdirde :

 

 • Bakıcı üyeliği hiç bir hak talep etmeksizin iptal edilir .
 • Evcil hayvan sahibi siteden yasaklanır ve bir daha bakıcı talebi edemez .
 • Hem Evcil hayvan sahibine hem de Bakıcıya tahmini hizmet bedelinin üzerinden %70+KDV tutarında faturalandırma yapılır . Bendekalsin.com’dan alacakları da varsas el koyulur ve gerekirse üyelikleri silinir veya engellenir. Hizmet sunan bakıcılar ve hizmet talebi eden evcil hayvan sahipleri bu hususu kabul, beyan ve taahhüt ederler.

 

 

2.  Bendekalsin.com Hakları

 

2.1       Üye bilgileri ve sitede oluşan istatistiki bilgileri 3. Kişilerle ticari çıkarlar ve daha iyi bir hizmet sağlamak adına paylaşılabilir .

 

2.2       Bendekalsin.com site kuralları ve kuruluş amacı gereği Evcil hayvan sahibine bakıcı yönlendirmektedir. Bakıcıların ferdi/kurumsal olarak Bendekalsin.com sağladı iş olanlarını bildirim yapmadan kullanarak işe devam etmeleri tespit edildiği takdirde :

 

 • Bakıcı üyeliği hiç bir hak talep etmeksizin iptal edilir .
 • Evcil hayvan sahibi siteden yasaklanır ve bir daha bakıcı talebi edemez .
 • Hem Evcil hayvan sahibine hem de Bakıcıya tahmini hizmet bedelinin üzerinden %70+KDV tutarında faturalandırma yapılır . Bendekalsin.com’dan alacakları da varsas el koyulur ve gerekirse üyelikleri silinir veya engellenir. Hizmet sunan bakıcılar ve hizmet talebi eden evcil hayvan sahipleri bu hususu kabul, beyan ve taahhüt ederler.

 

2.3       Bendekalsin.com, sitede sunulan hizmetleri ve içerikleri her zaman değiştirebilme; Üyelerin sisteme yükledikleri bilgileri ve içerikleri tüm site kullanıcıları da dahil olmak üzere üçüncü kişilerin erişimine kapatabilme ve silme hakkını saklı tutmaktadır. Bendekalsin.com, bu hakkını hiçbir bildirimde bulunmadan kullanabilir. Üyeler, Bendekalsin.com’dan talep ettiği değişiklik ve/veya düzeltmeleri ivedi olarak yerine getirmek zorundadır. Gerekli olan değişiklik ve/veya talep edilen değişiklik ve/veya düzeltme istekleri gerekli görüldüğü takdirde Bendekalsin.com tarafından yapılabilir.

 

2.4       Bendekalsin.com sitesinde direkt ya da dolaylı yoldan diğer sitelere bağlantı (link) verilebilir. Bu bağlantıların amacı bilgi vermek ya da reklâmdır. Bendekalsin.com sitesi üzerinden bağlanılan diğer sitelerin içerikleri, bağlanılan sitelerin sorumluluğu altındadır.

 

2.5       Site tüm bilgiler ve veriler yedeklenmektedir, bu veriler Bendekalsin.com tarafından dilediği şekilde, iş ortaklarıyla paylaşılmak suretiyle kullanılabilecektir.

 

2.6       Bendekalsin.com, sitenin işleyişine, hukuka, başkalarının haklarına, “Sözleşme” koşullarına, genel ahlak kurallarına aykırı olan mesajları, içerikleri istediği zaman ve şekilde erişimden kaldırabilir. Üyenin üyeliğine herhangi bir bildirim yapmadan son verebilir/egelleyebilir.

 

2.7       Bendekalsin.com her zaman herhangi bir bildirimde bulunmadan hizmetlerini ve teknolojik altyapısını durdurabilir veya son verebilir.

 

 

KULLANIM KOŞULLARI VE ÖDEME ŞARTLARI SÖZLEŞMESİ

 1. Bendekalsin.com tarafından verilen hizmetlerin temel amacı; evcil hayvanlara bakım hizmetinin sağlanması , evcil hayvan sahibinin bakıcıyı kendi iradesi ve seçimi doğrultusunda tercih etmesi , bakım hizmetleri ve ödemenin güvenli bir şekilde sağlanması.

 

 1. Bendekalsin.com site kuralları ve kuruluş amacı gereği Evcil hayvan sahibine bakıcı yönlendirmektedir. Bakıcıların ferdi/kurumsal olarak Bendekalsin.com sağladı iş olanlarını bildirim yapmadan kullanarak işe devam etmeleri tespit edildiği takdirde :

 

 • Bakıcı üyeliği hiç bir hak talep etmeksizin iptal edilir .
 • Evcil hayvan sahibi siteden yasaklanır ve bir daha bakıcı talebi edemez .
 • Hem Evcil hayvan sahibine hem de Bakıcıya tahmini hizmet bedelinin üzerinden %70+KDV tutarında faturalandırma yapılır . Bendekalsin.com’dan alacakları da varsas el koyulur ve gerekirse üyelikleri silinir veya engellenir. Hizmet sunan bakıcılar ve hizmet talebi eden evcil hayvan sahipleri bu hususu kabul, beyan ve taahhüt ederler.

 

 1. Üyeler arasındaki güvenli tahsilatın ve site işleyişinin sağlanabilmesi için, ilgili bedeller hizmet sunan üye namına ( bireysel/kurumsal ) Bendekalsin.com tarafından tahsil edilecek, hizmetin tahahhüt edildiği şekilde gerçekleşmesi ve ayıplı hizmet şartlarının meydana gelmemesi halinde, hizmet bedeli hizmet alan üye adına, hizmet sunan üyeye hizmet süresinin sonunda anlaşılan komisyon bedeli kesildikten sonra ( bakım yapan kişiden bakım bedelinden ) 2 iş günü içerisinde gönderilecektir. Hizmet bedelini ise Bendekalsin.com’a bakımı talebi eden kişiden tahsili gerçekleştirilecektir.

 

 1. Hizmet alan üyeye ait evcil hayvan şartlara uygun teslim alınır ve hizmet süresi sonunda, sunulan hizmet anlaşmaya ve belirtilen niteliklere uygun ve ayıpsız ise, bakıcıya hizmet bedeli Bendekalsin.com tarafından transferi gerçekleştirlir . Bu onayı veren evcil hayvan bakıcısı; iptal, iade ya da ayıplı hizmet iddia haklarının tamamı ortadan kalkar.

 

 1. Evcil hayvan sahibinin şikayeti ve iptal talebi tamamen Bendekalsin.com tarafından değerlendirilir. Değerlendirme sonucuna göre ; ücret iadesi, bakıcı üyeliğinin iptali/yasaklanması, doğan maddi ve manevi zararın tesbiti halinde kusurlu taraftan tahsil edilmesi kararları uygulanır .

 

 1. Bakım hizmetini kendi evinde tercih eden evcil hayvan sahiplerinin sorumlulukları kendilerine aittir, bu durumdan doğan maddi ve manevi herhangi bir gideri Bendekalsin.com karşılamaz ve sorumlu değildir.

 

 1. Hizmet alan evcil hayvan sahibi ayıplı hizmet koşulları, sayılanlarla sınırlı olmamak kaydıyla, şu şekildedir;

 

 • Evcil hayvanın belirlenen tarihte teslim alınmaması,
 • Hizmetin ayıplı olması, (hizmetin talep edilen şartlara uygun olmaması, evin taahhüt edilen şartlara uygun olmaması, hizmet sunan üyenin taahhüt ettiği bakım şartlarını gerçekleştirmediğinin tespit edilmesi),
 • Evcil hayvanın, hizmet sunan üyenin kusuru ya da ihmali sonucu ölmesi, hastalanması, fiziken zarar görmesi, çalınması, kaybolması,
 • Bakıcının, evcil hayvan sahibinin evcil hayvanını, site üzerinde kayıtlı adresi dışındaki bir adrese teslimini talep etmesi.

 

 

Ayrıca bu gibi durumlarda, evcil hayvan sahibinin maddi- manevi tüm hakları saklı olup ve sorumluluk hizmeti sunan bakıcıya aittir. Bendekalsin.com, söz konusu ihtimallerin oluşması halinde, zarara uğrayan evicil hayvan sahibine, bakıcının tüm iletişim bilgilerini sunmakla yükümlüdür. Taraflar bu hususu da kabul, beyan ve taahhüt ederler.

 

 1. Kusur şikayetleri delilleriyle birlikte 30 iş günü içinde değerlendirilerek. Söz konusu tahsilatı Bendekalsin.com kendi bünyesinde saklı tutar. Haklı bulunması halinde evcil hayvan sahibine ücret iadesi yapılır. Bakıcıya hizmet bedeli üzerinden %70+KDV tutarında faturalandırma yapılır, sitedeki bütün alacakları varsa el konur ve üyeliği silinir. Hizmet sunan bakıcılar bu hususu kabul, beyan ve taahhüt ederler.

 

 1. Bakıcının haklı bulunması durumunda, evcil hayvan bakıcısı onaylamamış olsa dahi, bakıcıya gerekli tutar aktarılır.

 

 1. Evcil hayvan sahiplerinin gecikmeli onaylarında ilgili bakım tutarı 4 gün içinde aktarımı gerçekleşir.

 

 1. Muhalefer ve Kusurlu hizmet tesbitlerinde Bendekalsin.com vereceği kararlarda takdir hakkına sahiptir, taraflar karardan memnun olmamaları halinde, ilgili hizmet bedeli ve zarardan kaynaklanan tazmin talepleri ile ilgili, Bendekalsin.com hiçbir sorumluluğu bulunmadığını, ilgili davalarda Bendekalsin.com taraf etmeyeceklerini peşinen kabul, beyan ve taahhüt ederler.

 

 1. Hizmet alan evcil hayvan sahibi, hizmet bedeli ödedikten sonra hizmetin iptalini talep etmeleri halinde ücretin ( %10+ Kullanım bedeli ücreti ) +KDV kesinti gerçekleştirerek geri kalan tutar iade edilir.

 

 

 1. Bakım hizmetinin bakıcı tarafından verilememesi halinde 48 saat önce bildirilmesi zorunludur. Belirtilen sürelerin altında olan iptal ve caymalarda ihlal eden bakıcıdan bakıcılık bedeli üzerinden %30+KDV tutarında faturalandırma yapılır veya alaaklı tutarından mahsub edilir. Hizmet sunan bakıcılar bu hususu kabul, beyan ve taahhüt ederler.

 

 

 1. Hizmet talebi eden Evcil hayvan bakıcılarından kullanım bedeli tahsil edilir . Bendekalsin.com Hizmet bedelini komisyon tutarı kesildikten sonra bakıcıya IBAN numarası üzerinden kendisine havale/EFT gerçekleştirilir. IBAN numarası bakıcıdan talep edilir .

 

 1. Bakıcı, evcil hayvanın “kendi cinsine uygun mama ve suyunun” dahil olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Hizmet alan evcil hayvan bakıcısı, eğer ki hizmet süresi içerisinde evcil hayvanına özel bir çeşit mama, ilaç, aşı, vs. sunulmasını talep ederse, bu durumları hizmet talebinde belirtmesi gerekmekte, bakım esnasında ek giderlerin oluşması halinde kanıtlarıyla birlikte evcil hayvan sahibi ücretin ödemekle yükümlü olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

 1. Bakıcının, hizmeti sunduğu süre içerisinde evinde mevcut evcil hayvanların birden çok olması ve evcil hayvanlarının bu süre zarfında çiftleştiğinin tespit edilmesi halinde, evcil hayvanı çiftleşen evcil hayvan sahibinin, talebi halinde yavrulara yarı yarıya sahip olacaktır.

 

 

 

 

 

 

FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI SÖZLEŞMESİ

Bu siteye ait veritabanı, arayüzü, tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodların tümünün telif hakkı Bendekalsin.com’a aittir. Üyeler, Bendekalsin.com hizmetlerini, bilgilerini ve Bendekalsin.com telif haklarına tabi çalışmalarını yeniden satmak, işlemek, paylaşmak, dağıtmak, sergilemek veya başkasının Bendekalsin.com hizmetlerine erişmesi veya kullanmasına izin vermek hakkına sahip değildirler. Bendekalsin.com telif haklarına tabi çalışmalarını çoğaltamaz, işleyemez, dağıtamaz veya bunlardan türemiş çalışmalar yapamaz veya hazırlayamaz.

 

SÖZLEŞME GGÜNCELLEME/DEĞİŞİKLİK

Bendekalsin.com, tamamen kendi takdirine bağlı ve tek taraflı olarak sözleşmelerde uygun göreceği yeri dğeiştirebilir.

 

 

 

Basında Biz

Güvenle Ödeme Kolaylığı ve Taksit Seçenekleri